Vincent Jansen
Directeur Energie & Duurzaam Beheer
Sinds 2007 werk ik op het snijvlak van energie, vastgoed en duurzaamheid. Al tijdens mijn opleiding bedrijfskunde aan de Radboud Universiteit in Nijmegen werkte ik parttime voor een totaalaannemer en leerde ik vanuit de praktijk hoe onderhoud, renovatie en nieuwbouw werken. De interesse voor de techniek ontstond daar en zo ben ik terechtgekomen bij Essent, Liander en daarna Sweco. Bij deze bedrijven heb ik verschillende functies gehad van assetmanager, investmentmanager, projectmanager naar teammanager en bij Sweco uiteindelijk de eindverantwoordelijkheid voor de afdeling Energie & Duurzaamheid. Die afdeling was verantwoordelijk voor verduurzaming van gebouwen en gebieden en gaf advies in alle fases van technische projecten, op operationeel, tactisch en strategisch gebied.
In de loop der jaren heb ik relaties opgebouwd bij gemeenten, onderwijsinstellingen, zorginstellingen, woningcorporaties, private investeerders, bouwende ontwikkelaars en energiebedrijven.
Mijn rol in het team
Vanuit de gehele Hendriksgroep, waar Ariëns onderdeel van is, ben ik verantwoordelijk voor de Energie en Duurzaam Beheer activiteiten. De twee bedrijven delen ervaring en expertise en op die manier versterken ze elkaar. Dat zorgt ervoor dat complexe projecten opgepakt kunnen worden.
Mijn rol is om ervoor te zorgen dat we zo goed mogelijk aansluiten op de vraag vanuit de markt tegen concurrerende kosten. Dat betekent goed luisteren naar onze opdrachtgevers en de dienstverlening ontwikkelen richting de behoeften van onze opdrachtgevers. Het ligt voor de hand dat daarin vraagstukken rondom energie en duurzaamheid een steeds prominentere rol zullen innemen.
Daarnaast is het mijn ambitie om de medewerkers binnen Ariëns zoveel mogelijk in de gelegenheid te stellen zich verder te ontwikkelen en hen een goed ‘thuis’ te geven, waar het plezierig werken is. Gezamenlijk maken we het bedrijf steeds efficiënter door standaardisatie, digitalisering en het ‘lean’ maken van processen. Bij het laatste komt mijn Black Belt Lean Six Sigma opleiding en ervaring met procesoptimalisatie waarschijnlijk goed van pas.
Wat ik belangrijk vind
Ik vind het erg belangrijk dat we als Ariënsteam betrokken en benaderbaar zijn voor onze klanten. Het is van groot belang dat zij ons kunnen vertrouwen, dat we bereikbaar zijn, dat we ons aan de afspraken houden. Dat we meedenken in oplossingen en daarbij de situatie en wensen van de klant als belangrijkste uitgangspunt nemen. Daarnaast is het up-to-date houden van de kennis en expertise cruciaal om het werk kwalitatief goed te kunnen uitvoeren en te blijven vernieuwen. Zeker op het gebied van energie en duurzaamheid gaan de ontwikkelingen immers snel.
Mijn expertise
Vanuit de inhoud heb ik over de jaren veel kennis opgebouwd over assetmanagement, beheer, energie en verduurzaming. Ik denk graag strategisch mee over hoe we samen met onze klanten een bepaalde ambitie kunnen realiseren en ik ben in staat om complexe vraagstukken terug te brengen naar de kern. Ik kan door mijn ervaring schakelen op het snijvlak van organisatie, techniek en financiën.
Meest interessante project
Tijdens mijn werkzame leven heb ik een aantal zeer spraakmakende en impactvolle projecten gedaan. De meest interessant projecten startten bij een (soms wild) idee en eindigden bij de realisatie en operatie van een duurzaam systeem bij een portfolio aan gebouwen. Enkele voorbeelden zijn de ontwikkeling van een LED en PV ESCo voor 8.000 woningen, het verduurzamen van een geheel portfolio aan gebouwen bij een zorginstelling en het uitwerken van een strategie tot het verduurzamen van een geheel portfolio aan gebouwen bij een grote onderwijsinstelling, inclusief de financiering.
Als ik even niet aan het werk ben…
Dan vind ik het erg leuk om met mijn gezin, familie en vrienden leuke dingen te ondernemen. Daarnaast voetbal en wielren ik graag en hou ik ervan om thuis wat te verbouwen.
Klanttevredenheid
Recente berichten
- Nieuw VGO-certificaat 17 January 2023
- Hendriks Bouw en Ontwikkeling versterkt positie vastgoedonderhoud door overname Ariëns Nijmegen 26 April 2022